Zabieg D'ARSONVAL

 

Zabiegi prądami d'Arsonvala
Podstawowa profilaktyka zdrowej skóry głowy.

 

                 Znalezione obrazy dla zapytania darsonval

Nazwa prądy d'Arsonvala pochodzi o francuskiego fizyka i lekarza Jacques-Arsene d'Arsonval, który był odkrywcą tych prądów i jednocześnie twórcą aparatu zwanego popularnie „darsonwalem”. Generowane przez urządzenie prądy to prądy wysokiej częstotliwości i długości fali od 1000 do 600m.

Zabieg darsonwalizacji wykonywany jest za pomocą elektrod próżniowych lub elektrod zawierających gaz szlachetny. W kontakcie peloty (elektrody urządzenia) ze skórą pacjenta powstaje wyładowanie elektryczne i następuje wytworzenie się ozonu (jego zapach jest nawet wyczuwalny nosem), który posiada silne właściwości dezynfekujące, antybakteryjne i przeciwzapalne.

Na początku odkrycia, aparat ten był stosowany przede wszystkim do leczenia. Dzisiaj stanowi również niezastąpione urządzenie w gabinetach kosmetycznych i pielęgnacji domowej służące do pielęgnacji przede wszystkim skóry łojotokowej i trądzikowej. Wytworzony ozon działa antybakteryjnie i hamuje rozwój bakterii.

Zabieg prądami d'Arsonvala.

Zabiegi prądami d'Arsonvala doskonale sprawdzają się między innymi przy nadmiernym wydzielaniu łoju przez skórę głowy, dzięki temu zabiegi te są wskazane w leczeniu łysienia łojotokowego i przedwczesnym wypadaniu włosów. Dodatkowo, zabiegi z użyciem prądów d'Arsonvala zwiększają ukrwienie skóry i odżywienie mieszków włosowych. Takie zabiegi hamują postęp łysienia, czego efektem jest odrastanie zdrowych, mocnych włosów. Urządzenie z powodzeniem stosuje się również do zwalczania łupieżu oraz przy włosach nadmiernie przetłuszczających się.

Przeciwwskazania do zabiegów z prądami d'Arsonvala.

Przeciwwskazaniami do stosowania darsonwalizacji skóry głowy są m.in.:

W zależności od potrzeb skóry stosujemy dedykowane preparaty, które zawierają m.in.:

• stany zapalne i alergiczne skóry,
• skłonność do teleangiektazji,
• choroby serca i zaburzenia krążenia,
• zastawki i rozrusznik serca,
• ciąża,
• wszelkie rodzaje nowotworów, 
• astma, 
• nadciśnienie