Mikropigmentacja skóry głowy  

Mikropigmentacja skóry głowy Micro Hair

 Zabieg Mikropigmentacji skóry głowy został opracowany zarówno jako:

 • procedura kosmetyczna dla kobiet i mężczyzn cierpiących na wszelkiego rodzaju wypadanie włosów (androgenowe, plackowate, bliznowaciejące etc.),
 • procedura medyczna pomagająca ukryć blizny, oparzenia i znamiona.

To innowacyjna metoda polegająca na ukryciu łysienia poprzez stworzenie doskonałej imitacji ogolonej głowy lub optycznego zagęszczenia naturalnych dłuższych włosów. 

Stosujemy najwyższej jakości pigmenty opracowane specjalnie do przeprowadzenia zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, starannie dobierane w taki sposób, aby nie było widać różnicy pomiędzy włosami naturalnie rosnącymi, a stworzoną przez nas imitacją włosów. Pigment wprowadzany jest do wierzchniej warstwy skóry głowy, gdzie utrzymuje się średnio od dwóch do czterech lat.  Aby podtrzymać efekt mikro włosów należy odświeżać zabieg średnio co 2 lata.

Efekt końcowy jest bardzo realistyczny i do złudzenia przypomina naturalne włosy. Metoda pozwala również na optyczne zagęszczanie w przypadku rzadkich włosów oraz zakrywa różnego rodzaju blizny, szramy lub ubytki, na przykład po nieudanym przeszczepie czy urazie głowy. Można ją stosować przy każdej niemal postaci łysienia zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Aby uzyskać idealny efekt ogolonej głowy wykonujemy wysoce specjalistyczny zabieg z wykorzystaniem dedykowanego urządzenia. Jego parametry zostały specjalnie dopasowane do pigmentowania delikatnej skóry głowy.  Tylko precyzyjna pigmentacja daje pełną kontrolę nad jakością zabiegu i pozwala na całkowitą kontrolę nad pigmentem aż do chwili jego 100% wyblaknięcia. Nie zmienia on koloru i po pewnym czasie zanika, co na pierwszy rzut oka wydawać się może wadą, natomiast faktycznie jest zaletą. Zwróćmy uwagę na fakt, że łysiejąca skóra głowy ma tendencje do dalszego łysienia i co jakiś czas należy wykonywać zabiegi dopigmentowania kolejnych łysiejących miejsc – mając na uwadze, że każdy pigment jaśnieje z czasem trudno byłoby uzyskać identyczny efekt pigmentacji przy każdym kolejnym zabiegu. Poza tym skóra głowy zmienia z wiekiem swoją strukturę, linia włosów opada i wskazane są korekty „kształtu” fryzury.

Zastosowanie pigmentu, który ma możliwość całkowitego wyblaknięcia w czasie i umieszczenie go w naskórku, a nie w skórze właściwej tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznego tatuażu, jest najbardziej ostrożnym i racjonalnym wyborem. Możliwość ponownej oceny własnego wizerunku co rok, dwa lata – bo z taką właśnie częstotliwością należy wykonywać zabiegi odświeżające - sprawia, że ta metoda jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie chcą ryzykować utraty dobrego wyglądu w przyszłości. Ponadto, dla osób ze skłonnościami do siwizny (białe włosy), czy dalszego łysienia czy nawet przerzedzania włosów takie tymczasowe rozwiązanie jest najbardziej odpowiednie.

Główne obszary zastosowania metody Mikropigmentacji:

 • blizny po transplantacji / przeszczepie włosów,
 • blizny na skórze głowy powstałe na skutek urazów mechanicznych taki jak: zacięcia, poparzenia, wypadki,
 • łysienie plackowate,
 • łysienie androgenowe,
 • ogólne przerzedzenia włosów.

Dlaczego nie powinno wykonywać się trwałego tatuażu na głowie?

Bardzo ostrożnie należy podejść do tatuowania skóry głowy czyli aplikowania pigmentu w głąb skóry właściwej. Uniemożliwia to kiedykolwiek wydostanie się pigmentu ze skóry. W rozwiązaniu tymczasowym pigment samoistnie zanika oraz z czasem wyłuszcza się wraz z naturalnym procesem regeneracji naskórka. W tatuażu cząsteczka pigmentu zamknięta jest w skórze raz na zawsze, nie oznacza to jednak, że nie zmieni swojej struktury i nie dojdzie do zmiany koloru w kierunku niechcianych granatowych subtonów. Takie trwałe rozwiązanie  - czyli wykonanie tatuażu na głowie wydaje się atrakcyjne, obiecując rozwiązanie problemu na zawsze, ale w rzeczywistości niesie ze soba więcej zagrożeń niż korzyści.

Pigmenty do makijażu permanentnego są absolutnie niewskazane, ze wględu na swoją budowę. Są one niestabilne na działanie promieni słonecznych i umieszczone w skórze właściwej zawsze zmienią swój kolor w przyszłości. Ich konsystencja sprawia, że rozlewają się w skórze w postaci nieestetycznych plam koloru. Taki wybór jest więc ryzykowny.

Reasumując, ani farby do tatuażu ani barwniki do makijażu permanentnego nie są odpowiednie do wykonania tego zabiegu. Dlatego właśnie powstały specjalne barwniki do mikropigmentacji skóry głowy.

Jakkolwiek po wykonaniu zabiegu Mikropigmentacji przez cały okres jego trwałości wskazane jest używanie odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych oraz unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie ultrafioletowe, słońce oraz lampy opalające.

Najczęściej wykonywane pigmentacje:

 • zakola 1000 - 1500 zł. 
 • szczyt głowy 1000 - 1500 zł.
 • zakola + szczyt głowy 2000 - 3200 zł.
 • zakola + szczyt głowy + tył głowy 3500- 4500 zł.
 • cała głowa 6000zł.
 • kamuflarz blizn 500-1000zł

 

Zagęszczanie włosów SOMETIMES

 

 ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW METODĄ SOMETIMES

 
 
 
 
 
Oferujemy innowacyjny i niezwykle skuteczny, bezinwazyjny system zagęszczania włosów odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Metoda pozwala na błyskawiczne odzyskanie atrakcyjnego wyglądu u osób cierpiących z powodu łysienia, utraty włosów na skutek choroby lub po chemioterapii. Niechirurgiczne uzupełnianie włosów to także sprawdzone rozwiązanie dla wszystkich, którzy marzą o posiadaniu długich i gęstych włosów, a z natury takich nie mają.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZEGO SYSTEMU ZAGĘSZCZENIA WŁOSÓW?

Ponieważ jest on przygotowywany indywidualnie dla każdego klienta. System pozwala uzyskać zdrową i gęstą fryzurę bez interwencji chirurgicznej i bez jakiejkolwiek ingerencji w tkankę. Wykonujemy specjalne implanty zagęszczające z wykorzystaniem włosów naturalnych, jak i syntetycznych. Kolor, długość oraz gęstość ustalamy indywidualnie z klientem. Wygląd zagęszczającego implantu dostosowujemy do oczekiwań i naturalnej urody klienta. System mocowany jest na koronie głowy bądź na linii włosów. Tego rodzaju zagęszczenie włosów jest praktycznie niewykrywalne i nie do odróżnienia od włosów naturalnych. Pozwala bez obaw prowadzić w pełni komfortowy tryb życia.

NA CZYM TO POLEGA?

Uzupełnianie włosów naszym systemem pozwala uzyskać efekt idealnie imitujący naturalną fryzurę i jest bardziej komfortowe dla użytkownika, niż noszenie peruki. Implanty włosów mocowane są na specjalnej siateczce, imitującej kolor naturalnej skóry głowy. Siateczka, do której przymocowane są implanty jest lekka i oddychająca. Zastosowanie technologii siateczkowej pozwala na układanie dowolnych fryzur i nie ogranicza codziennej aktywności. Z takim uzupełnieniem bez przeszkód można myć głowę jak zwykle, spać, uprawiać sport, a nawet pływać! Siateczka z pasemkami mocowana jest za pomocą specjalnych klipsów (niezauważalnych nawet przy wysokich upięciach ani uczesaniu w koński ogon) do własnych włosów klienta. Uzupełnienie jest trwałe, niezwykle komfortowe (dbamy o nie w zasadzie jak o własne włosy) i służy przez kilka lat. System jest dopasowany idealnie pod względem koloru, struktury i skrętu włosów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tej innowacyjnej metody, zapraszamy do kontaktu. Ciesz się gęstą, zdrową fryzurą bez kompleksów.